KONTAKT
Ze względu na nasz tryb pracy prosimy o kontakt poprzez e-mail

REZERWACJA WYCIECZEK:
halfgar@kortunal.com
Paweł Łoza
tel. 604 522 055
pn. - sob.
w godz. 10:00-18:00


OBOZY WAKACYJNE - organizacyjny:
biuro@kortunal.com
Magdalena Baraniak
tel. 604 755 659
pn. - sob.
w godz. 12:00-18:00

OBOZY WAKACYJNE - fabularny:
info@silberberg.pl


BIURO:
biuro@kortunal.com
Magdalena Baraniak
tel. 604 755 659
pn. - sob.
w godz. 12:00-18:00
Baza WAROWNIA
WAROWNIA

NOWA
BAZA NOCLEGOWA
ZAPRASZA!
Jesteśmy na Facebooku!
Informacje o firmie
"KORTUNAL - TURYSTYKA I PRZYGODA"
WSZYSTKO O FIRMIE

Firma ta powstała z naszej fascynacji Górami Sowimi, potrzeby przygody, zamiłowania do survivalu i miłości do niezwykłego miejsca, jakim jest Srebrna Góra. Po kilku latach przygód na własną rękę postanowiliśmy nasza pasję zamienić w pracę i źródło utrzymania. A był to rok 1998...

DZIAŁAMY JUŻ PONAD 15 LAT :)
Działalność na rynku prowadzimy od 1998 r., na podstawie Zezwolenia Wojewody Dolnośląskiego na Działalność Turystyczną nr 48/Z/2002. Od początku istnienia firmy nieprzerwanie organizujemy wycieczki, obozy, integracje, kursy szkoleniowe. W międzyczasie wspólnie z przyjaciółmi założyliśmy organizację - drużynę rekonstrukcji historycznej "Villsvin Hird" , która wzbogaciła nasze zajęcia historyczne, stworzyliśmy obozy fabularne "Silberberg" oparte na naszym autorskim systemie gry LARP w terenie (to jedyne takie obozy w Polsce) oraz wybudowaliśmy bazę noclegową "Warownia", która rozpoczęła działalność wiosną 2013 roku.

Staramy się, aby działalność naszej firmy przynosiła naszym klientom to, czego oczekują - prawdziwą przygodę, wrażenia, których się nie zapomina, radość z pokonywania słabości, euforię zdobywanych szczytów, zachwyt pięknem przyrody i zadumę nad tajemnicami historii. A nam samym satysfakcję z pracy.

Magdalena Baraniak i Paweł Łoza
Kortunal - Turystyka i Przygoda
ul. Warowna 2, 57-215 Srebrna Góra
e-mail biuro@kortunal.com
tel. kom: 604 755 659
 • Wpis do Ewidencji Działalności Gospodarczej Gminy Stoszowice nr 795/2001
 • NIP 547-183-82-77
 • Regon 072736498
 • Zezwolenie na działalność turystyczną nr 48/Z/2002
 • Nr konta: PKO BP 63 1020 5138 0000 9602 0193 4876


NASZA STAŁA EKIPA
Instruktorzy i opiekunowie, którzy pracują z naszymi wycieczkami i obozami, często są młodzi wiekiem, ale mają za sobą liczne i trudne szkolenia terenowe.
  Kursy i szkolenia naszej kadry:
 • kurs obsługi sztucznych stanowisk alpinistycznych - dla instruktorów, prowadzących zajęcia na linach, prowadzi instruktor Polskiego Związku Alpinizmu;
 • kursy terenowe - dla wszystkich, prowadzących grupy poza Warownią
 • szkolenie historyczne - z zakresu historii wczesnego średniowiecza z naciskiem na dzieje Wikingów i Słowian, swoisty rodzaj "kursu doświadczalnego" przechodzą w obrębie istniejącej od 2006 r. grupy rekonstrukcyjnej Villsvin Hird;
 • szkolenie survivalowe - kurs z naciskiem psychikę i zapewnienie bezpieczeństwa podopiecznym na wypadek konieczności przebywania przez dłuższy czas w trudnych warunkach terenowych, przechodzą instruktorzy i opiekunowie wakacyjni;
 • kurs pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa - obowiązkowy dla instruktorów i wychowawców, prowadzi dyplomowany ratownik medyczny;
 • kurs wychowawcy kolonijnego - obowiązkowy dla wychowawców kolonijnych;

Magdalena "Indiana" Baraniak - pracuje z młodzieżą od 1998 r. Absolwentka Wydziału Historii (specjalizacja nauczycielska) Uniwersytetu Wrocławskiego, będąc historykiem z zamiłowania, zajmuje się dziejami Srebrnej Góry, fortyfikacji i górnictwa srebra. Koordynuje zajęcia związane z Wikingami i średniowieczem (szef drużyny rekonstrukcyjnej "Villsvin Hird"), a ponadto kieruje reklamą "Kortunalu", zajmując sie amatorsko grafiką komputerową. Jest też głównym organizatorem obozów fabularnych "Silberberg" i jednym z twórców świata gry LARPA Silberberg.

Paweł "Halfar" Łoza - współzałożyciel firmy, podoficer rezerwy kompanii specjalnej, ma za sobą kilkanaście lat pracy z młodzieżą i dziećmi. Instruktor, wychowawca, z doskoku konsultant od pierwszej pomocy i realizator co bardziej makabrycznych zabiegów chirurgicznych (wyjmowanie kleszcza nożem, itd)
Zamiłowanie - survival. Prywatnie - od czasu do czasu narwany kowal i metalurg.

Katarzyna "Mi-Gotka" Wanat - odpowiada za zaopatrzenie, zaplecze żywnościowe i kwaterunkowe ośrodka "Warownia". dba o pełne brzuszki, dyscyplinę i porządek na terenie ośrodka.😉 Bierze również udział w prowadzeniu niektórych zajęć z rekonstrukcją historyczną.

Artur "Elidis" Teodorski - od 2015 roku w kadrze obozów Silberberg, jako autor scenariuszy i jeden z szefów fabuły, rekonstruktor historyczny, opiekun kolonijny, a także instruktor po kursie linowym i szkoleniach terenowych. Prywatnie student biotechnologii.
Pozostała część kadry obozów "Silberberg" - wielu z nich pracuje także przy wycieczkach i imprezach integracyjnych.

Birka i Bigos oraz Kija, Brytoń i Beja - nasze psy pracujące z grupami turystycznymi. Dbają o dobre samopoczucie uczestników (wszak śmiech to zdrowie ;)), o ich kondycje (w rzucaniu patykiem ;)) i zdrowie (wypraszając niepotrzebne kanapki ;)).
Psy są integralną częścią zespołu, pilnują terenu i pracują z dziećmi. Brego i Bjorn (dwa na końcu) już nam nie towarzyszą, po latach pracy z grupami obydwa odeszły za Tęczowy Most. Do psiej ekipy dołączają często psiaki przebywające u nas w "domu tymczasowym".
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nasze strony

Copyright © Kortunal


3,169,414 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.