KONTAKT
Ze względu na nasz tryb pracy prosimy o kontakt poprzez e-mail

REZERWACJA WYCIECZEK:
halfgar@kortunal.com
Paweł Łoza
tel. 604 522 055
pn. - sob.
w godz. 10:00-18:00


OBOZY WAKACYJNE - organizacyjny:
biuro@kortunal.com
Magdalena Baraniak
tel. 604 755 659
pn. - sob.
w godz. 12:00-18:00

OBOZY WAKACYJNE - fabularny:
info@silberberg.pl


BIURO:
biuro@kortunal.com
Magdalena Baraniak
tel. 604 755 659
pn. - sob.
w godz. 12:00-18:00
Baza WAROWNIA
WAROWNIA

NOWA
BAZA NOCLEGOWA
ZAPRASZA!
Jesteśmy na Facebooku!
Program - łucznictwo
ŁUCZNICTWO i inne sporty dawneZajęcia z łucznictwa, turnieje i biesiady odbywają się w Halli Wikingów, dużej budowli z drewnianych bali, która jest centrum i sercem Warowni. Drewniane wnętrze, ściany, na których wiszą skóry i broń, tworzą niepowtarzalny klimat dla tych historycznych konkurencji. Zajęcia te uczą opanowania i skupienia, rozwijają celność, sprawność i koordynację ruchową. Dla niektórych stają się początkiem zainteresowania historią, a dla innych – wspomnieniem z dzieciństwa, spełnieniem marzeń o Robin Hoodzie.

  • STRZELANIE Z ŁUKÓW TRADYCYJNYCH – czyli wykonanych na wzór średniowiecznych łuków walijskich (łuki typu longbow) oraz krótkich refleksyjnych (giętych) łuków tatarskich. Takie łuki nie posiadają przyrządów celowniczych ani stabilizatorów. Wykonane są z kilku warstw drewna (kompozyt) sklejonych klejami żywicznymi. Strzał używamy drewnianych, ze stalowym grotem ćwiczebnym, opierzonych piórami. Celem zwykle jest słomiana tarcza, ale czasami strzelamy także do ruchomego celu, którym jest zawieszona na wahadle kostka słomy.
  • RZUT WŁÓCZNIĄ - do celu w postaci snopka słomy lub pniaka. Włócznia to jedna z najstarszych rodzajów broni. Jest cięsza od oszczepu (lżejsza natomiast od broni wyłącznie do kłucia – spisy czy piki), ale rzut wygląda podobnie. Choć broń wygląda groźnie, radzą sobie z nią nawet dzieci.
  • RZUT TOPORKIEM BOJOWYM – celem zwykle jest drewniany pniaczek. Toporki są w miarę lekkie, luźno osadzone na trzonku (aby uniknąć złamania trzonków przy mocniejszych rzutach) i dobrze wyważone. Rzut nie wymaga dużej siły, a jedynie wykorzystania odpowiedniej techniki.
  • TURNIEJ ŚREDNIOWIECZNY – trzy wymienione powyżej konkurencje łączymy w jeden ciąg zawodów. Najlepsi otrzymują stylizowane dyplomy, całość odbywa się przy średniowiecznej muzyce, a obsługa odziana jest w stroje z epoki. Turniej można połączyć z ucztą w średniowiecznym klimacie, tworząc niepowtarzalną imprezę integracyjną.
  • TURNIEJ ŁUCZNICZY - połączone w jeden konkurs różne konkurencje łucznicze, wymagające od strzelających różnych umiejętności. Są to najczęsciej: zwykłe strzelanie na celność, strzelanie z różnych dystansów, strzelanie na czas, strzelanie na skupienie, czasem także strzelanie do ruchomego celu (wahadła). Zazwyczaj, w miarę dysponowania czasem, poprzedzamy konkurs wstępną próbną serią.
  • STRZELANIE KONTAKTOWE - to zupełna NOWOŚĆ w naszym zestawie. Łucznictwo kontaktowe to nic innego jak konkurencja polegająca na strzelaniu do przeciwników.Uczestnicy są wyposażani w odpowiedni sprzęt - wzmocnione kaftany oraz osłony na oczy, a także w specjalne strzały zakończone szeroką gumową pacyną. Otrzymanie trafienia w tej grze jest nieco bolesne (jak przy np. paintballu), ale nie powoduje żadnych poważniejszych niż siniaki uszkodzeń ciała.
    Konkurencja kontaktowa może być realizowana dla uczestników w odpowiednim wieku. W walce łuczników jednorazowo bierze udział od 4 do 8 osób.
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nasze strony

Copyright © Kortunal


3,061,629 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.