KONTAKT
Ze względu na nasz tryb pracy prosimy o kontakt poprzez e-mail

REZERWACJA WYCIECZEK:
halfgar@kortunal.com
Paweł Łoza
tel. 604 522 055
pn. - sob.
w godz. 10:00-18:00


OBOZY WAKACYJNE - organizacyjny:
biuro@kortunal.com
Magdalena Baraniak
tel. 604 755 659
pn. - sob.
w godz. 12:00-18:00

OBOZY WAKACYJNE - fabularny:
info@silberberg.pl


BIURO:
biuro@kortunal.com
Magdalena Baraniak
tel. 604 755 659
pn. - sob.
w godz. 12:00-18:00
Baza WAROWNIA
WAROWNIA

NOWA
BAZA NOCLEGOWA
ZAPRASZA!
Jesteśmy na Facebooku!
Program - liny
ZAJĘCIA NA LINACH


ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZAJĘĆ

Zajęcia są prowadzone przez naszych instruktorów, szkolonych na specjalnych kursach. Kursy te odbywają się u nas co dwa lata, prowadzi je instruktor taternictwa PZA i wspinaczki wysokogórskiej MSiT, Tomasz Kliś.

Zajęcia te pozornie wydaja sie być trudne i niebezpieczne dla przeciętnego człowieka. Nasze zajęcia realizujemy tak, że każdy punkt potencjalnego zagrożenia jest kilkukrotnie zabezpieczany dodatkowymi podpięciami. Na wielokrotne pytania naszych uczestników - "Czy te zajęcia są bezpieczne?" - zawsze odpowiadamy zgodnie z prawdą - tak, są bezpieczne. Są bezpieczniejsze niż przykładowo podróż samochodem. Pracując od 1998 r. nigdy nie mieliśmy żadnego wypadku, który zagroziłby życiu lub zdrowiu uczestników (otarcia kolan czy palców się zdarzają). Jednak warunkiem zachowania bezpieczeństwa jest BEZWZGLĘDNE STOSOWANIE się do poleceń instruktorów, wymagamy tego od naszych uczestników, a w przypadku problemów ze zrozumieniem - instruktorzy przerywają zajęcia.

Cechą charakterystyczną tych zajęć są wrażenia, których dostarczają uczestnikom. Człowiek, który staje na krawędzi, by zjechać w przepaść, musi zmierzyć się z własnym strachem i słabością. Pokonanie ich jest źródłem ogromnej satysfakcji i zadowolenia, a adrenalina, która wyzwala się podczas zjazdów, sprawia, ze staja się one niezapomnianym przeżyciem. Stopień trudności jest dopasowany do wieku i umiejętności uczestników. Niektóre punkty (np. wspinaczka) wymagają od uczestnika wysiłku i determinacji. Potrzebna jest tutaj nie tyle siła fizyczna (choć się przydaje), ile upór w dążeniu do celu. Chodzi o to, by mimo zmęczenia i strachu przed wysokością nie poddać się w połowie. Nagroda jest duma z samego siebie i podziw kolegów.

Instruktorzy prowadzący zajęcia każdej osobie pomogą w walce z własnymi słabościami.

Zajęcia takie rozwijają kondycję fizyczna, pomagają przełamać leki, zwiększają samodzielność i wiarę we własne siły, zapoznają z poszczególnymi sportami, dostarczają również ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Są znakomitym przykładem, ze można robić rzeczy pełne adrenaliny, emocjonujące i za razem bezpieczne.

  • WSPINACZKA SKAŁKOWA – 15 m skalnej ściany, znakomity, łagodny trening wszystkich mięśni, świetna lekcja wytrwałości i uporu.
  • ZJAZDY Z WIADUKTU NA LINACH PIONOWYCH – ok. 30 m w dół, zjazd z niewielką szybkością;
  • KOLEJKA TYROLSKA – szybki zjazd na przyrządach bloczkowych po skosie z wys. 30 m (z wiaduktu) na dl. 50 m, duża dawka adrenaliny;
  • „PRZELOTKA” –przeprawa na linach poziomych nad zalana fosa, wymagana odrobina wysiłku;
  • ZJAZDY PRZY SKALNEJ ŚCIANIE –trening technik zjazdowych czyli jak płynnie zjechać wzdłuż ściany, odbijając sie od niej;
  • DRABINKA SZNUROWA – wchodzenie na wiadukt za pomocą chwiejnej i miękkiej drabinki sznurowej- około 30 m;
  • SLACK-LINE - szeroka taśma alpinistyczna, po której można chodzić bez przytrzymywania się rękami (lub z niewielką pomocą). Zabawa na slacku polega na balansowaniu ciałem celem utrzymania równowagi przez jak najdłuższy czas.

BEZPIECZEŃSTWO ZAJĘĆ ALPINISTYCZNYCH

Zajęcia z gatunku sportów ekstremalnych wzbudzają duże emocje i uważane są z założenia za niebezpieczne. Jednak przy komercyjnej organizacji takich atrakcji żadna firma nie może ryzykować swojego istnienia, podchodząc niefrasobliwie do kwestii ich zabezpieczenia. Dlatego tez u nas nacisk na bezpieczeństwo podczas zajęć jest ogromny.

Instruktorzy prowadzący zajęcia to osoby odpowiednio przeszkolone na specjalistycznym kursie pod katem prowadzenia zajęć dla osób (zwłaszcza dzieci) nie posiadających umiejętności alpinistycznych. Każdy z nich ma za sobą przynajmniej kilkuletnia praktykę. Zaświadczenie o przebytym kursie jest do wglądu.

System zabezpieczeń jest tak opracowany, żeby w każdym miejscu zabezpieczenie było przynajmniej podwójne. Do stalowych słupów na 30-metrowym wiadukcie założone są 4 punkty, do których przypięte są 2 liny, każda o udźwigu ok. 3 ton. Osoba zjeżdżająca jest przypięta do dwóch przyrządów alpinistycznych, z których jeden kontroluje sama, a drugi kontroluje instruktor. Ten drugi przyrząd (gri-gri, patent firmy Petzl) wymaga od instruktora ciągłego trzymania w pozycji odblokowanej i nie pozwala na zbyt szybki zjazd, zaś w przypadku całkowitego wypuszczenia go z dłoni przez instruktora (nawet np. w razie utraty przytomności z jakiegoś powodu) - całkowicie zatrzymuje osobę zjeżdżającą. Takie zastosowanie przyrządów praktycznie wyklucza błąd instruktora. Cale stanowisko ma wiec nośność minimalną 6 ton, a zastosowane przyrządy uniemożliwiają utratę kontroli nad zjazdem. Podobnie zorganizowane są wszystkie inne stanowiska – kolejka tyrolska, most tybetański, przeprawa nad fosą.

Wspinaczka skałkowa jest nie tylko przyjemnością dla osób wysportowanych. Jest stosowana również w rehabilitacji ruchowej, co jest najlepszym dowodem, że wspinać się może każdy. Wspinacz jest przypięty do liny, która kontroluje instruktor poprzez przyrząd gri-gri, który uniemożliwia utratę kontroli nad lina nawet w przypadku, gdyby instruktor np. stracił przytomność. Największym ryzykiem dla wspinaczy jest w tym wypadku obtarcie kolan.
Wspinamy się na naturalnej skale bez sztucznych chwytów, na wysokość około 15 m, z asekuracją "na wędkę".

Do wszystkich zajęć alpinistycznych uczestnicy używają kasków i uprzęży alpinistycznych. Każdy element sprzętu używany przy zajęciach posiada odpowiednie atesty (do wglądu). Każdy z punktów alpinistycznych dostępny jest dla osoby w każdym wieku i bez żadnego przygotowania.

Firma "Kortunal" całkowicie odpowiada za bezpieczeństwo osób korzystających z zajęć, pod warunkiem bezwzględnego stosowania się do zaleceń instruktora.

Ponosimy pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo podczas prowadzonych zajęć. Zajęcia prowadza przeszkoleni instruktorzy i przewodnicy, przy realizacji zajęć alpinistycznych współpracujemy z instruktorami Polskiego Związku Alpinizmu. Trudność zajęć dostosowujemy do życzenia grupy.

 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nasze strony

Copyright © Kortunal


3,061,658 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.